Logopedická hodina na tému „Zoznámenie sa s artikulačnými orgánmi. Artikulačná gymnastika

Bojarová Oľga Nikolajevna
Zhrnutie lekcie psychológie na tému "Zoznámenie"

Zhrnutie lekcie

zapnuté téma: « Známosť»

Vymyslené: učiteľ psychológ

Bojarová O. N.

Téma: « Známosť» .

Cieľ: dať každému dieťaťu príležitosť prejaviť svoju individualitu, nájsť svoje pozitívne vlastnosti a pocítiť hodnotu svojej osobnosti; pomôcť deťom získať nové pozitívne skúsenosti.

Materiály (upraviť): lopta; krabica, v nej Nachádza: farebný papier, kúsky látky a kožušiny, gombíky, fólia, vata, prírodné materiály, nožnice a lepidlo.

Priebeh lekcie:

I. Pozdravujem.

Ahoj! Som veľmi rád, že vidím všetkých účastníkov činnosti tzv"Buďme priatelia!"... Dnes tu máme prvé trieda... Čo ste si pomysleli, keď ste sa dozvedeli, že prídete na návštevu triedy s týmto názvom? Čo si myslíte, že sa od nich môžete naučiť? Čo budeme robiť povolania?

Deti odpovedajú na otázky psychológ.

Potom všetci jednohlasne povedia:

Aby bolo zaujímavé žiť

Buďme priatelia!

II. Cvičenie "Milujem".

Všetci stoja v kruhu.

psychológ drží loptu v rukách, rozpráva:

A začneme naše lekcia odvtedyže sa navzájom predstavíme. Ale urobíme to nezvyčajným spôsobom. Ten, kto chytí loptu, povie niečo o sebe, počnúc slovami "Moje meno je…. Milujem…. Chcem…. Snívam…".

Cvičenie pokračuje, kým každý účastník neprehovorí.

III. Hra "Všetci - niektorí - len ja".

Deti sedia na vysokých stoličkách.

psychológ stojí pred nimi a rozpráva:

Teraz všetci, ktorých sa moje slová dotknú, rýchlo vstanú zo stoličky a budú skúšať zobrat uvoľnené miesta. Ak sa výrok týka aj mňa, môžem skúsiť aj ja zaujať stoličku niekoho iného... Vyskúšajme? Začnime! Všetky dievčatá ... Každý, kto má dnes dobrú náladu ... Každý, kto má pruhované ponožky ... atď.

Na konci cvičenia sa uskutoční krátky rozhovor, počas ktorého psychológ pomáha deťom robiť výkon: všetci ľudia sú rôzni, no v niektorých veciach sú si podobní.

IV. Cvičenie "Let teplovzdušným balónom".

Psychológ hovorí:

Milujete cestovanie?. Koľkí z vás už cestovali? Teraz idete na fantastickú cestu.

Urobte si čo najväčšie pohodlie a zatvorte oči. Uvoľnite sa, dvakrát sa zhlboka nadýchnite a jeden hlučný výdych.

Naša cesta začína.

Predstavte si, že kráčate lesom. Okolo rastú vysoké stromy, spievajú vtáky. Slnečné lúče prenikajú do listov. Prechádzať sa takýmto lesom je veľmi príjemné. Obdivujete krásne kvety a rastliny, vidíte, ako fungujú mravce. Zrazu sa okolo mihlo malé zvieratko. Možno je to veverička? Všimnete si, že chodník stúpa a vyšplháte sa na horu. Na jej vrchole vidíte malú plochu s balónom. Už je pripravený na let. Vlezieš do koša, odviažeš lano a balón ťa hladko vynesie do neba.

Letíte a vidíte, ako sa les stáva malým a rieka vyzerá ako svetlá stuha.

Ľudia pracujúci v teréne si všimnú balón a mávajú na vás rukami. uvítací znak... Chcete na ne odpovedať. Premýšľajte, čo by ste im zakričali?

Lopta začne klesať a čoskoro pristanete.

Otvoríš oči, rozhliadneš sa a ocitneš sa opäť v našej izbe. Ako sa cítite po lete?

Poznámka. Cvičenie je možné vykonávať s hudobným sprievodom. Text by sa mal čítať pomaly, s prestávkami.

V. Tvorivá úloha "živé mená"

psychológ umiestnenie krabice vedľa obrázka, rozpráva:

Predstavte si, že počas cesty vaše meno ožilo a teraz sa vie hýbať, rozprávať, hrať, obliekať. V tejto krabici sú rôzne materiály. Vyberte si, čo vám najlepšie vyhovuje "živé meno"... Vyrobte si ho a umiestnite na miesto balóna, kde sa mu páči, alebo vedľa stvorenia, s ktorým by sa chcel spriateliť.

Deti plnia úlohu.

Na konci práce každé dieťa hovorí o svojom "živé meno": z čoho je vyrobený a prečo, čo môže a rád robí atď.

psychológ upozorní na to, ako sa zmenil obrázok balóna, a požiada deti, aby o týchto zmenách hovorili.

Vi. Rozlúčka.

Všetci stoja v kruhu.

Psychológ hovorí:

Toto je náš dnešný lekcia končí... Čas sa rozlúčiť. Dobre sa na seba pozrite, usmejte sa a potom refrén vysloviť:

Odviedli sme skvelú prácu

Veľa sme sa naučili

Steel trochu láskavejší

A hrali spolu.

Výborne! Teraz sa poďakujme jeden druhému a povedzme:

"Ďakujem, priateľu! (Stojíc v kruhu si všetci podajú ruky "Susedia".) Ďakujeme, náš priateľský srdečný kruh!"

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie záverečnej hodiny o rozvoji reči v prvej juniorskej skupine na tému: „Zoznámenie sa s hračkárskym zajacom“ Ciele: 1. Určiť úroveň.

Téma: "Nákladné auto a auto". Ciele: - oboznámiť deti s dopravnými prostriedkami; - poskytnúť predstavu o častiach (kolesá, dvere,.

Účel: rozvoj kognitívnej aktivity detí prostredníctvom experimentovania vo fyzickej aktivite; oboznámenie detí s technikou Ebru. Úlohy: aktualizácia.

Obsah programu Výchovno-vzdelávacie úlohy: Oboznámiť deti s číslom 2. Jeho vonkajším obrysom a charakteristickými znakmi. ...

Zhrnutie lekcie psychológie "Detský svet emócií" v strednej skupine „Detský svet emócií“ (s využitím inovatívnych technológií) Účel: Rozvoj emocionálnej sféry starších predškolákov.

1.Vek: 1. ročník (6-7 rokov)

2. Cieľ: Spoznať deti. Zaujmite ich a vstúpte do pracovného plánu.

3.Úlohy:
1) Vykonávajte hry mysle
2) Vykonávajte hry vonku
3) Vykonávajte zoznamovacie hry

4. Miesto: Trieda.

5. Vybavenie:
1) Materiál 1
2) Materiál 2
3) Materiál 3
4) Cukríky
5) Balón (3ks na sklad)
6) Červené, zelené, čierne fixky

Kroky aktivity Obsah Poznámky
Organizačná chvíľa My: Ahojte deti.
Deti: Dobrý deň
My: Dnes budeme mať s vami prvú lekciu, ale nie poslednú. Ešte ťa nepoznáme. A ty to robíš aj nám. Chlapci! Poďme sa zoznámiť! Pre
aby ste nás spoznali, zahrajte si hru „Ahoj“. Každý z vás zavolá jeho meno a všetci zborovo povedia: „Ahoj...“ Začnime s nami, vašimi vodcami.

HRA "AHOJ"
Hlavná časť No, teraz sme už trochu povedomí. Zahráme si jednu hru?
Deti: No tak

My: Výborne. Teraz mi povedzte, poznáte rozprávky a rozprávkových hrdinov? Potom hádajte naše hádanky.

Pozor na akúkoľvek chorobu:
Chrípka, angína a bronchitída.
Všetci ťa volajú do boja
Pekný doktor...
(Aibolit)

Aké veľmi zvláštne
Drevený muž
Na súši aj pod vodou
Hľadá sa zlatý kľúč
Trčí jeho dlhý nos všade?
Kto je to?
(Pinocchio)

Táto babička má mašľové nohy a hrbí sa ako hák.
Nos je háčkovaný a trochu drsný. Toto (Granny Yaga)

- "Nebojíme sa šedého vlka,
Sivý vlk - lámanie zubov"
Túto pieseň spievali nahlas
Tri vtipné....
(prasiatko)

Som v červenom klobúku,
Koláče v košíku.
Kráčam k babke
Po lesnej ceste.
Ak stretneš Vlka,
nebudem plakať
Potom som poľovníkmi
zavolám ťa nahlas.
(Červená čiapočka.)

Navštevuje trochu svetla:
Problém pre majiteľa!
A "nafukuje" ako básnik,
Občas skladá.
A má nos na med,
Volá sa...
(Macko Pú.)

Zavolajte medveďovi Medvedík Pú.
Kto je najlepší priateľ medveďa?
Nie kohút a nie býk,
A vtipné...
(Prasiatko.)

V klobúku s okrúhlym okrajom
A nohavice po kolená
Zaneprázdnený rôznymi vecami
Učí ho len lenivosť.
Kto to je, rýchlo hádajte
Aké je jeho meno?
(Neviem.)

Má tvar gule.
Kedysi bol horúci.
Skočil zo stola na podlahu
A opustil svoju babičku.
Má červenú stránku...
Vedel si? (KOLOBOK).

My: Toto sú skvelí chlapi! Poznáte veľa rozprávok. Teraz chcete hrať viac?
Deti: Áno
My: Potom vstaňme pri stoloch. Pravidlá sú jednoduché: pomenujeme časť tela a ukážeme na ňu. Ale môžeme ukázať nesprávne, takže hlavné je počúvať. Začnime?
Deti: Áno

My: Výborne, všetky dievčatá sú tu pozorné. Teraz nám dovoľte vyplniť jeden malý dotazník, aby sme vás ešte lepšie spoznali. Hra "PLES PRIANÍ"

Nafúknite malý balón a vyzvite všetkých prítomných, aby ho prehadzovali z jednej osoby na druhú, aby balón nespadol na podlahu alebo na iné predmety. V tomto prípade musí moderátor zapnúť hudbu.
Po krátkom čase moderátor zastaví hudbu. Osoba, ktorá sa naposledy dotkla lopty pred zastavením hudby, musí toto želanie vysloviť nahlas všetkým prítomným alebo jednej osobe.

HÁDANKY

Ak je odpoveď správna, obrázky s rozprávkovými postavičkami sú umiestnené na tabuli. (Materiál1)

Deti vstávajú zo svojich stolov. Hra začína.

Podklad 2
Záverečná časť A teraz všetkým deťom chcem čoskoro odovzdať prekvapenie. Ale aby ste to mohli rýchlo vziať, musíte hádanku uhádnuť.

Nosím rôzne oblečenie
Ale vnútri ja, ako predtým:
Karamel, čokoláda,
s kondenzovaným mliekom, s marmeládou.
A s hrozienkami a orechmi,
Spolu so smotanou vymiešame...
Deti na celom svete vedia
Na svete nie je nič chutnejšie ako ja!
Rozbaliť, pozri
A hneď si ma vlož do úst.
Tajomstvo určite nie je.
Ako sa volám? (CANDY)

My: Teraz sa naša lekcia skončila. Ale čoskoro sa opäť uvidíme. A budeme s vami pracovať dva mesiace.
Poprosíme Vás aj o vyfarbenie štvorca v stĺpci oproti Vášmu menu určitou farbou fixky, aby sme vedeli, s akou náladou od nás odchádzate.
Zbohom!

Deti dostávajú sladkosti.

Červená - svetlá, dobrá nálada
Zelená - dobrá aj zlá nálada
Čierna - nudná, smutná

Materiál 3 je zavesený na doske

Koniec lekcie

Lekcia na tému: „Poďme sa navzájom spoznať“

(pre staršie deti v predškolskom veku)

Zostavila: učiteľka-psychologička T.A. Safonova

Úlohy:
- Určiť počiatočnú predstavu o tom, prečo a ako sa budú vykonávať hodiny s učiteľom - psychológom, poskytnúť všeobecnú predstavu o psychológii, dôležitosti psychologických vedomostí pre každého človeka.
- Formovanie pozitívneho sebavedomia. Podporovať uvedomenie si vlastnej individuality, jedinečnosti „vnútorného sveta“ každého dieťaťa.
- Aktivizovať emocionálne expresívnu stránku osobnosti detí.

PROCES LEKCIE:

Psychológ deti privíta, pozve ich na hodinu. Deti sedia na vysokých stoličkách usporiadaných do kruhu.
1. Úvodná časť.

"Kruh priateľov"
Cieľ: Naučte deti nadväzovať kontakt pomocou verbálnych (adresa menom) a neverbálnych komunikačných prostriedkov (úsmev, očný kontakt, podanie ruky). Vytvorte pozitívny emocionálny postoj k interakcii. Podporujte budovanie tímu.

„Som veľmi rád, že každého z vás vidím. Každý chce povedať tie najmilšie slová. Pozriem sa do očí, usmejem sa a poviem milé slovo. ... ... (meno dieťaťa), pozdrav podaním ruky, ... (meno dieťaťa) - povie milé slovo svojmu susedovi vľavo (meno sa volá) a pozdraví ho (ju) aj podaním ruky atď. okrúhly.
Takže, (meno dieťaťa) - som veľmi rád, že vás vidím! (úsmev, podanie ruky)
- Tak sa mi vrátilo milé slovo, zohriate vašimi úsmevmi a teplom vašich dlaní. Vďaka".

2. Hlavná časť.
Úvodný rozhovor
Cieľ: Zoznámiť deti s pojmami „Psychológ“, „Psychológia“; zdôrazniť význam psychologického poznania v živote každého človeka.
"Chlapci, už sa poznáme." SOM - . ... ... (meno, patrónsko) - psychológ. Kto je podľa vás psychológ? (Deti vyjadrujú svoje domnienky).
Máš pravdu, robili sme spolu rôzne úlohy, rozprávali sa, chcel som ťa viac spoznať (s odkazom na diagnostický proces). Psychológ je odborník, ktorý pomáha deťom pripraviť sa na školu, odborník, ktorý uvádza do vedy psychológie. Psychologická veda pomáha každému lepšie spoznať seba samého, lepšie spoznať svoj vnútorný svet.
Všetci ľudia sú iní. Svet, ktorý je v nás -. sú to naše zážitky, nálady, túžby, sny, pocity – tie sú tiež jedinečné, t.j. úplne na rozdiel od vnútorného sveta niekoho iného. Teraz sa o tom presvedčíme a trochu sa zahráme! Súhlasíš? "

Zahrievacia hra „Vietor fúka…»
Cieľ: Podporovať sebaúctu, rozvíjať pozornosť detí k ich vlastnej individualite. Pomôžte znížiť svalové napätie.
"Hra sa volá" Vietor fúka ... ". Keď poviem slová zadania, všetci, na ktorých sa tieto slová vzťahujú, vbehnú do kruhu.
Takže vietor fúka na toho, kto má rád psov ... a teraz na toho, kto miluje mačky ..., kto rád dostáva darčeky ... kto rád dáva darčeky ... ktorý sníva o tom, že sa stane hrdinom. .. pre krásne a milé dievčatá ..., pre veselých a priateľských chlapcov ..., pre tých, ktorí chcú ísť čo najskôr do školy ..., ktorí sa obávajú, že čoskoro príde škola ..., ktorí milujú knihy ..., ktorí milujú kreslené filmy. ... ... atď. (Deti dokončia úlohu, potom sa uskutoční krátka diskusia o hre)
„Hra s touto zábavnou loptou vám pomôže lepšie spoznať vnútorný svet toho druhého (v ponuke je mäkká handrová loptička)“

Cvičenie "Milujem .... nemám rád ..."
Cieľ: Podporovať sebapoznanie dieťaťa, harmonizovať nárok na uznanie.
„Ten, kto má loptu v rukách, bude pokračovať vo vete“ Milujem kedy..."
Po dokončení kruhu:
"Teraz bude pokračovať ten, kto má loptu v rukách:" Nemám rád, keď ... "
Po dokončení kruhu:
"A teraz ten, kto má loptu v rukách, bude pokračovať:" Snívam o ... "
„Takto sme sa o sebe navzájom veľa dozvedeli. Na každej lekcii sa viac spoznáme a spoznáme viac samých seba. To znamená, že všetci budete psychológovia a spolu sa budeme nielen hrať, ale aj študovať vedu o psychológii!
Psychológia je veda o vnútornom svete človeka.

Psychológia pomôže:

    naučiť sa naše silné stránky a prekonať naše slabé stránky;

    pripraviť sa do školy.

V triede budeme rozvíjať a zlepšovať svoje schopnosti! Chcete rozvíjať svoje schopnosti? A zoznámiť sa s vedou psychológie? (Odpovede detí) Som veľmi rád, že spolu strávime veľa času."

Hra "Kvet - a meno"
Cieľ: Prispieť k harmonizácii uvedomenia si vlastného mena, formovaniu pozitívneho sebahodnotenia. Rozvíjajte tvorivú predstavivosť.
„A teraz pôjdeme všetci spolu na nádhernú lúku. Aby ste ju lepšie reprezentovali, pohodlne sa usaďte na koberček, zatvorte oči. (Zahrnutý je zvukový záznam („Zvuky prírody“) Zacíťte vôňu letného dňa. Zvážte kvety okolo vás. Teraz skúste vidieť kvetinu, ktorú by ste mohli nazvať svojím menom. Čo je on? Pozrite sa na to, ovoňajte a jemne pohladkajte okvetné lístky. Skúste si spomenúť, ako sa cítite vaše prsty. Zhlboka sa nadýchnite a otvorte oči. Teraz nám povedz, aký je tvoj kvet - meno, čo si cítil?" (deti hovoria o svojich pocitoch)

Cvičenie "Názov kresby"
Cieľ: Vytvorte si pozitívny vzťah k svojmu „ja“. Rozvíjajte tvorivú predstavivosť.
"Choďte prosím k stolom." Pred vami je prázdny list, načrtnite svoju kvetinu - meno, ako ste ho videli, cítili. (Na konci kresby je kresba podpísaná, umiestnená na stene kancelárie). Obdivujte, aké krásne máte mená!"

3. Záverečná časť.
Cieľ:
Upevniť obsah nových pojmov. Reflexia lekcie.
„Poďme si sadnúť a odpočinúť si v našej čarovnej kvetinovej záhrade. Spomeňme si na názov vedy, ktorá pomáha ľuďom lepšie spoznať samých seba, pomáha spoznať náš vnútorný svet, poznať naše silné stránky, ktorá pomáha rozvíjať naše schopnosti, pripravovať sa do školy? (odpovedajú deti- psychológia). Teraz spolu študujeme vedu o psychológii!
Dnes sme hrali nezvyčajné hry. Ktorá hra sa vám páčila najviac? Akú náladu vyvolala táto hra?" (Odpovede detí)

Rituál dokončenia
Deti tvoria úzky kruh. Postavte „pyramídu paliem,
striedavo kladenie jednej dlane na druhú. Všetci spolu zatraste "pyramídou" hore a dole a povedzte: "Všetci, všetci - zbohom!" A
zdvihnúť dlane.

(Pre predškolákov vo veku 4-5 rokov)

Popis... Táto lekcia je začiatkom cyklu tried v rámci rozvojového programu. Využiteľné je v úvodnom bloku rozvojových programov, umožňujúcich viesť deti na hodiny hravou formou, akceptovať pravidlá práce a efektívne realizovať ďalšie ciele.

Cieľ- vytvoriť tréningovú skupinu predškolákov vo veku 4-5 rokov pre efektívnu následnú realizáciu rozvojového programu.

Úlohy:

  1. organizovať zoznámenie členov skupiny s psychológom;
  2. organizovať podmienky pre prijatie pravidiel pre skupinové triedy;
  3. znížiť emocionálny stres predškolákov;
  4. vytvoriť priaznivú psychologickú atmosféru v skupine;
  5. vytvoriť situáciu úspechu pre predškolákov;
  6. úvod do rozvojového programu.

Vybavenie: hračka motýľa, obrázky motýľov (3-4 obrázky), hudobný sprievod - P.I. Čajkovského "Polka", hudobný prehrávač, hračkársky fotoaparát, sfarbenie "všeobecná fotografia", farebné ceruzky.

Lekcia je určená pre 5-7 predškolákov vo veku 4-5 rokov.

ocakavane vysledky: počiatočná fáza formovania cvičnej skupiny predškolákov s predstavami o pravidlách správania sa v triede a s pozitívnym vzťahom k nim.

Priebeh lekcie:

1. pozdravujem... Cieľom je motivácia k aktivite, prvotné oboznámenie sa s pravidlami v triede. Forma je rozhovor.

Popis: Psychológ prichádza do skupiny, zhromaždí okolo seba deti a pozve ich, aby išli s ním na cestu k jednému z jeho známych. Zároveň varuje, že chlapov zoberie na výlet, ak sľúbia, že pôjdu všetci spolu (nerozhadzujú sa), striedavo sa rozprávajú, chodia spolu (pomáhať si, nehádať sa, neurážať sa) a Len čo počujú tri tlieskanie, malo by byť ticho... Potom všetkých vyzve, aby nastúpili do vlaku a išli na návštevu.

2. Lokomotíva... Cieľom je vytvoriť emocionálny postoj k lekcii. Forma je hra.

Popis: psychológ pozýva deti, aby nastúpili do vlaku a vydali sa na cestu. Zároveň sa ponúka, že si cestou zaspieva pesničku: Na ceste je parný rušeň, zobral kamarátov na návštevu. Dve fajky, sto kolies, zobral kamarátov na návštevu. Dve fajky, sto kolies, priniesol kamarátom na návštevu. Tu-tu-tu….

3.Zoznámenie sa s motýľom. Cieľ rozvíjanie zručností sebaprezentácie, udržiavanie záujmu o aktivity. Forma – rozhovor, cvičenie.

Popis: Psychológ s deťmi vozí "parným vlakom" k hračke - motýľovi - ležiacemu na stole. Psychológ venuje pozornosť tomu, aký krásny je jeho známy motýľ, a vyzve deti, aby si sadli na koberec okolo hračky. "Butterfly" víta svojich hostí a hovorí, že sa volá Butterfly-Zoya a miluje lietanie a relax na kvetoch. Pýta sa, ako sa každé dieťa volá a čo rád robí, každému podáva ruku.

4. Let motýľov... Cieľom je znížiť svalové napätie, osvojiť si pravidlo troch tlieskaní a ticha, zvýšiť emocionálne pozadie a vytvoriť podmienky na sebavyjadrenie. Forma je aktívna hra.

Popis: "motýľ" pozýva deti, aby si zahrali jej obľúbenú hru a predstavili si, že sa z nich stali motýle a krásne lietajú a tancujú nad poľom. Len čo sa však ozvú tri tlesknutia, motýle by si mali okamžite sadnúť na kvety a malo by prísť ticho. Hra sa hrá s hudobným sprievodom - P.I. Čajkovského "Poľka". Hra sa hrá na 3-4 recepcie.

5.Bleskový prieskum. Cieľom je vytvoriť situáciu úspechu. Forma je rozhovor.

Popis: "Butterfly" pozýva všetkých, aby si sadli, chváli ich za ich krásne tance a pozornosť. Hovorí, že aj ona má priateľov, ktorí sa tiež radi hrajú a začína ukazovať fotografie svojich priateľov (obrázky motýľov). Psychologička sa pýta chlapov, akú farbu má tento motýľ, akú veľkosť, akú veľkosť, aký tvar majú motýlie krídla.

6.Skupinová fotografia. Cieľ zažívanie pohodlia v situáciách interakcie s rovesníkmi. Forma - spoločné kreslenie.

Popis: Psychológ sa pýta motýľa, prečo bola naštvaná. "Butterfly" odpovedá, že ju tak baví hrať sa s chlapmi, sú takí priateľskí a veselí a bez nich jej bude smutno. Psychologička vyzve deti, aby si na pamiatku na čarovný fotoaparát urobili spoločnú fotografiu s motýľom, aby jej bez nich nebolo tak smutno. Chlapci stoja pri motýľovi, psychológ ich fotografuje a ukazuje maľovanku detí s motýľom. A vyzve deti, aby maľovali, aby fotografia motýľa zostala krásna, pozýva ich k stolu. Na konci práce psychologička s deťmi odovzdá výslednú „generálnu fotku“.

7.Rozlúčka. Cieľom je osvojenie si pravidiel vyučovacej hodiny, rozvoj reflexie. Forma je rozhovor.

Popis: "Butterfly" chváli chlapcov, že toho toľko vedia a ako sa s ňou hrali. Označuje, že je to preto, lebo chalani dodržali pravidlá: všetci sa majú hrať spolu (neutekať), striedavo sa rozprávať, pomáhať si a po troch fackach bolo ticho.. Pýta sa chalanov, či si pamätajú, čo hrali s motýľom . Nabudúce ich pozve, so všetkými sa rozlúči

8. Lokomotíva... Cieľom je vytvoriť emocionálny koniec relácie. Forma je hra.

Popis: psychológ pozýva deti, aby nastúpili do vlaku a išli do skupiny. A cestou spievaj pesničku: Na ceste je parný rušeň, kamarátov zobral do skupiny. Dve fajky, sto kolies, zobral kamarátov do skupiny. Do skupiny priniesol kamarátom dve fajky, sto koliesok. Tu-tu-tu…. V skupine sa psychológ lúči s chlapmi

Použité zdroje:

Text piesne S. Ernesaksa, V. Tatarinova „jazdí parná lokomotíva, dve diela a sto kolies“.

Názory